Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šťastný kocour

28. 5. 2014

kocour1web.jpgNa první pohled bylo to zviřátko docela zbědované, srst pocuchaná, hubený jako „lunt“. Jedno oko zalepené. Chudák zvíře. Dali jsme mu napít a hlavně najíst. Musel už delší dobu strádat a protože byl malý, řekl bych, že to bylo májové kotě, se sháněním potravy měl asi velké potíže.  Měl chudák takový hlad, že si pochutnal i na suchém chlebu a vodě.
Očičko jsme mu vyčistili, nacpali mu bříško kočičími dobrotami, kterých máme doma pro naši asi tříletou kočičku Berušku (anglická modrá) vždycky zásobu.
Co s kocourem? Ano, je to kocour, jak jsme odborně zjistili. Musím přiznat, že jsme ho chtěli původně „vrátit“ na ulici, ale pokus nevyšel a vzápětí se znovu objevil na dvorku. Rozhodnuto – kde žije jedna kočka, může žít i druhá! Dostal první jméno Hepčík, nepochybně proto, že byl prostydlý a nastydlý a kejchal a kejchal, prskal a kašlal. Trochu jsme ho upravili a absolvovali jeho první návštěvu u veterináře. Odčervili jsme ho, koupili obojek proti blechám a klíšťatům, přidělili jídelní misky. Dostal nové jméno „Proužek“. A to pro pěknou proužkovatou pravidelnou kresbu jeho kožichu. Kočka evropská – pouliční směs. Samosebou neslyší ani na jedno jméno a tak si vystačíme s přivoláváním klasickým či-či, případně tleskáním. Začalo dokrmování a Proužek se poměrně záhy vzpamatoval a jeho tělo už nebudilo soustrast s podvyživeným tvorem.img_0032.jpg
K nám všem doma přilnul velice brzy a stal se velice mazlivým kocourem. Ne tak ovšem s kočkou Beruškou. Ta o něho jevila a jeví pramalý zájem a snaží se vždy zmizet, když je Proužek nablízku. Když přišel čas, tak se podrobil kastraci, přežil ji v pohodě, ale hormony s ním mlátí dodnes.
Zpočátku, kdy poznával nové prostředí, se zdržoval převážně doma. O něco později jsme mu přidělili pelíšek v kotelně, kde jsme mu do dveří instalovali „kočičí“ dvířka, což mu zjevně vyhovovalo. Začal courat, hlavně v noci, ale vrací se, značně po noční směně znaven. Pak spí třeba celý den na sedačce a stává se z něho kocour „gaučák“.
kocour2web.jpgSamozřejmě že nemá rád vodu v kožichu, tak i v případě deště se dostaví domů a zalehne. No prostě je s ním legrace a někdy příště něco o jeho dospělém životě.

Šťastný to kocour!kocour4web.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář